Zveřejněno 9. 5. 2022

Literatura Young Adult v týnecké knihovně

Ptáte se co je to vlastně ta YOUNG ADULT beletrie?

Americká knihovnická organizace definuje čtenáře literatury Young Adult jako náctileté a mladé mezi 12-18 lety. Z výzkumů pořádaných mezi čtenáři však vyplynulo, že knihy vycházející pod tímto štítkem čtou mladí lidé až do věku 30 let.
Ale definice Young Adult literatury není zas až tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. Není to žánr, proměňuje se, klasická charakteristika neexistuje.
I my jsme v naší knihovně vyčlenily koutek s touto literaturou. Některé knihy se zde ukrývaly již dříve v dospělém oddělení a některé obývaly police s dětskou literaturou. Dokupujeme průběžně nové.
Přijďte se k nám podívat, najít to své, tu pravou knihu, která vás přenese do světa fantazie, do světa zločinu, lásky či magie. Která vás vystřelí na Měsíc, či najdete Červí díru.